Aktivní uhlí se v poslední době stalo oblíbenou složkou kosmetických výrobků všeho druhu – najdete ho ve v peelingu, šamponech či pleťových maskách. Právě v nich je velice účinné. Proč? Protože dokáže z pokožky odstranit bakterie a nečistoty. Díky tomu se hodí právě pro pleť, kterou trápí akné.
Aktivní uhlí se ale hodí jak pro vnější ošetření (na pokožku), tak i pro použití vnitřní. V tradiční medicíně se aktivní uhlí používalo již v dobách Egypťanů, kteří ho aplikovali při odstraňování zápachu z infikovaných ran. V současné době jím lékaři léčí středně těžké až život ohrožující intoxikace. Používá se například při otravách či předávkování léky. Díky své schopnosti zabránit tělu vstřebávat cholesterol ve střevech může pomoci při snižování cholesterolu.
Autoři jedné studie dokonce prokázali, že tím, že aktivní uhlí pomáhá tělu zbavit se toxinů, může pomoci lidem, kteří mají chronické onemocnění ledvin. Používá se ale i při ošetření štípanců od hmyzu, které může způsobit svědění a otok pokožky – právě díky své schopnosti neutralizovat toxiny v jedu hmyzu.
Co je aktivní uhlí?
Aktivní uhlí se vyrábí z materiálů přirozeně bohatých na uhlík jako je bambus, kokos nebo dřevo, které se zahřejí ve vysokých teplotách a stane se z nich prášek. Tímto procesem se v uhlíku vytvoří mikropóry, čímž se zvětší jeho povrch a schopnost zachycovat toxiny a chemické látky. Aktivní uhlí má proto skvělé absorpční vlastnosti, pokožku čistí do hloubky a to nejen od bakterií, ale také od usazenin, kožního mazu a toxinů.
Akné není jen problémem teenegerů, dokáže bohužel potrápit pleť v každém věku. Jak takové akné vlastně vzniká? Jednoduše. Nahromaděním odumřelých kožních buněk, kožního mazu a bakterií, které se zachytí v pórech pokožky. Bakterie způsobující akné mohou vyvolat pupínky, černé tečky a další zánětlivé boláčky, což vede k podráždění, zarudnutí a otokům. Právě antibakteriální vlastnosti aktivního uhlí pomohou odstanit bakterie z pórů, čímž dochází ke zmírnění akné.
Aktivní uhlí v masce. Jak na to?
Před nanesením masky s aktivním uhlím pleť dokonale očistěte. Čistý obličej pomáhá masce proniknout do pórů. Masku naneste rovnoměrně na obličej, včetně čela, tváří, nosu a brady. Masku jemně vmasírujte do pokožky konečky prstů nebo kartáčkem s měkkými štětinami. Dávejte pozor, aby se vám maska nedostala do očí. Nechte masku na pleti 15 minut zaschnout a poté ji opláchněte teplou vodou. Jemně osušte obličej a poté použijte hydratační krém.
Při nákupu pleťové masky si vyberte takovou, která obsahuje složky vhodné pro váš typ pleti. Pokud máte mastnou pleť, hledejte masku s aktivním uhlím, která obsahuje jíl. Tato složka může pomoci absorbovat přebytečnou mastnotu, jak uvádí studie. Černý jíl je přírodní antracitový minerál, který je pro čištění pleti perfektní. Absorbuje přebytečný maz a nečistoty a čistí tak póry.
Díky protizánětlivým vlastnostem ho ocení i lidé s velmi citlivou pletí. Spolu s aktivním uhlím tak tvoří dokonalou dvojici v boji proti akné. Pokud máte suchou pleť, vyberte si masku z aktivního uhlí s hydratačními složkami jako je kyselina hyaluronová, olivový nebo jojobový olej.
695 Kč Original price was: 695 Kč.521 KčCurrent price is: 521 Kč.
Aktivní uhlí, černý jíl, oxid zinku nebo také mrkev. Pleťová maska baobab a aktivní uhlí pro nečistou aknózní pleť, absorbuje toxiny, pomáhá hojení ran, hloubkově čistí póry a napomáhá regulovat nadměrnou tvorbu kožního mazu. Akné dokáže potrápit v každém věku. I proto černá maska s práškem baobab a aktivním uhlím uleví svým protizánětlivým působením i problematické a nečisté pleti, která už zároveň potřebuje zpomalit proces stárnutí. Pokožku zklidňuje, čistí, výrazně urychluje hojení zanícených míst, přitom chrání před volnými radikály a pleť hýčká. (30 ml)