Práci na univerzitě v Irsku vyměnil za pěstování konopí. Je to budoucnost, říká
Příroda a cestování ho lákaly odmala. Záhy po maturitě rodák z Plzně vyrazil poznávat svět a domů se vrátil po 13 letech. Na pracovní zkušenosti ze zahraničí nenavázal, začal si vyšlapávat novou cestu. Pustil se do pěstování konopí v bio kvalitě. A z léčivky, která je pro mnoho z nás stále tabu a jiní na ni nedají dopustit, vyrábí kosmetické přípravky, kapky a čajové směsi.
Pěstování a zpracování konopí podléhá mnoha kontrolám. Na začátku musíte celní správě ohlásit založení pěstebního pole, tato povinnost platí pro pěstování nad 100 m2. Celníci chodí na kontroly pravidelně.
Zázraky na počkání?
Léčebné účinky konopí jsou známé, podpůrně je využívají například kožaři, odborníci na autoimunitní choroby, také onkologové, revmatologové, ortopedi, lékaři specializující se na léčbu bolesti nebo pracující v paliativní péči a jiní.
Nicméně Cannor produkuje kosmetiku, kapky a čajové směsi, u nich se léčebné účinky nesmí ze zákona uvádět. Přesto se pozitivní vliv nedá přehlédnout, a to se nebavíme jen o zkrášlovacím efektu. „Jsme malá firma, každý zákazník si nás může najít. Někdo se poradí po telefonu, jiný se rovnou zastaví. Hlavně kvůli urputným kožním problémům, jako jsou ekzémy a lupénka. Na to hezky zabírá naše regenerační mast. Ale záleží na rozsahu a celkovém stavu, nic nefunguje stejně na všechny,“ upozorňuje Vladimír. Mezi pravidelné zákaznice patří také jedna maminka předškoláka, který měl kvůli atopickému ekzému kůži rozpraskanou do krve. Léčil se kortikoidy, s různými vlnami zlepšení a zhoršení. Maminka si koupila zmiňovanou mastičku, viděla, že to chlapci pomáhá a ulevuje. „Po dvou letech používání kortikoidů s nimi byli schopni ze dne na den přestat a téměř se zbavit ekzému v průběhu několika měsíců.“
Celý článek si lze přečíst na IDNES premium zde.
#idnes
#konopí
#VladimírPažítka
#CBD